spinner
اعتبار تومان

  • ثبت نام
  • ورود

بازگشت
ارسال مجدد
×
spinner
بایدها و نبایدهای مذاکره حقوق و دستمزد

بایدها و نبایدهای مذاکره حقوق و دستمزد

۱۴۰۰/۳/۸

 

 

 

بایدها و نبایدهای مذاکره حقوق و دستمزد

 

 

 

10 باید و نباید در مذاکرات حقوق و دستمزد10 باید و نباید در مذاکرات حقوق و دستمزد

 

 

در بسیاری موارد سوالاتی همچون : آیا باید محدوده حقوقم را به آنها بگویم؟ آیا من بیش از حد می خواهم؟ من کم ارزش هستم؟ آیا استخدام کننده سعی می کند من را پایین بیاورد؟ آیا همکارانم درآمد بیشتری از من دارند؟ ممکن است هنگام فکر کردن درمورد مذاکره درباره حقوق خود برای یک کار جدید ، ذهن شما را درگیر کند. با این حال ، برای پاسخ به این سالات نیازی به مغز خود ندارید. عابرکار اینجاست تا به شما کمک کند.

 

 

 

در اینجا میزان انجام مذاکرات مربوط به حقوق و دستمزد را براتان آورده ایم پس با ما همراه باشید.

 

 

 

1. اعتماد به نفس داشته باشید

 

 

اعتماد به نفس ممکن است یکی از کلیدهای کاهش شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی باشد. گزارش های اخیر شکاف جنسیتی نشان می دهد که یک اختلاف دستمزد 24.1٪ تعدیل نشده بین زنان و مردان وجود دارد ، به این معنی که زنان در ازای هر 1 دلار درآمد مرد حدود 0.76 دلار درآمد دارند. با این حال ، هنگامی که متغیرهایی مانند سن ، تحصیلات ، تجربه ، شغل ، صنعت ، مکان ، سال ، شرکت خاص و عنوان شغلی را کنترل می کنیم ، اختلاف دستمزد جنسیتی تنظیم شده به 5.4٪ کاهش می یابد. با داشتن اعتماد به نفس سالم می توانید حقوق مورد نیاز خود را دریافت کنید.

 

 

 

 

مشاوره بخواهید2. مشاوره بخواهید

 

 

مشاوره جویی راهی قدرتمند برای تأثیرگذاری بدون اقتدار است. در صورت عدم موفقیت ، شما چند توصیه ارزشمند در مورد اینکه چه کسی باید موفق شود و چگونه پرونده خود را مطرح کند ، و همچنین برخی از سوابق احتمالی سابقه مذاکره شما را در مورد مذاکره در مورد حقوق و دستمزد موفق میدان خواهد کرد.

 

 

 

3. مایل به مذاکره باشید ، اما نه به روش مرسوم

 

 

در حقیقت مذاکره در مورد حقوق و دستمزد نیازی به یک مذاکره سخت و دشوار ندارد. زیرا صداقت و  یکپارچگی شما را به آن فرد مورد نیاز کارفرما تبدیل خواهد کرد. . اگر بین دو شرکت و پیشنهاد تصمیم گیری می کنید ، صادق باشید. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که شرایط پیشنهاد رقابتی را به اشتراک بگذارید و صادقانه به کارفرمایان بگویید  من ترجیحم کار کردن با شماست! آیا شما شرایط ایده آلی برای من دارید یا خیر؟

 

 

 

 

یادداشت برداری کنید4. یادداشت برداری کنید

 

 

در هنگام مذاکره در مورد حقوق و دستمزد با کارفرما یادداشت برداری کنید. یادداشت ها به هر دو طرف کمک می کند آنچه را که قبلاً در مورد آنها بحث و یا تصمیم گرفته شده است به خاطر بیاورند. حتماً همه پیشنهادات را به صورت کتبی دریافت کنید. سپس ، اطمینان حاصل کنید تا مطمئن شوید که درست فهمیده اید.

 

 

 

 

 

بایدها و نبایدهای مذاکره حقوق و دستمزد

 

 

5. پیگیری کنید

 

 

به واقع یادداشت تشکرآمیز در حقیقت یک پیگیری مهم پس از یک جلسه حضوری است. علاوه بر اینکه از کسانی که با شما ملاقات کرده اند (خواه مدیر یا عضو تیم) باشید ، یک یادداشت تشکرآمیز به شما یک فرصت دیگر می دهد تا به آنها یادآوری کنید که چه [کارمند] ستاره ای در شما دارند.

 

 

 

6. آماده نباشید

 

 

توجه به این امر نیز قابل توجه است! شما می خواهید از قبل برای این امر آماده باشید ، زیرا اگر شما را محاصره کنند ، خودتان توپ را پایین می آورید یا در غیر این صورت چیزی را می گویید که بعداً در مذاکرات به شما آسیب برساند. مطمئن شوید که تکالیف خود را زودتر از موعد انجام دهید تا در هنگام طرح سوال آماده پاسخ باشید.

 

 

 

 

دروغ نگویید7. دروغ نگویید

 

 

جویندگان کار گاهی ادعا می کنند که در حال حاضر بیش از درآمد واقعی خود درآمد کسب می کنند ، و این به آنها کمک می کند پیشنهادی بالاتر از کارفرمای جدید دریافت کنند. اما این می تواند نتیجه معکوس دهد زیرا بسیاری از کارفرمایان سابقه حقوق خود را تأیید می کنند ، یا با درخواست دیدن یک دستمزد اخیر یا با مراجعه مستقیم به کارفرمای قبلی ، آمار دقیقی از شما خواهند داشت. انجام این کار پس از اینکه قبلاً پیشنهاد کاری را پذیرفته اید ، شاید امر رایجی به نظر برسد اما در نهایت شما را با شکست مواجه خواهد کرد. پس صادق و راستگو باشید در هر حالتی!

 

 

 

 

8. در مکالمه خود عجله نکنید

 

 

در پاسخ به یک پیشنهاد ، پیشنهاد را دوباره تکرار نکنید ، بی سر و صدا بنشینید ،. به همه فرصت دهید تا پیشنهادات شما را در نظر بگیرند. این روش همچنین ممکن است کارفرما را مجبور به توجیه پیشنهاد کند ، که می تواند روند مذاکره را ادامه دهد ، یا می تواند به پیشنهاد بهتری منجر شود. هنگامی که پیشنهاد نهایی تمدید می شود ، اگر کافی نیست ، از کارفرما تشکر کنید ، و بیانیه ای را ارائه دهید که بر ارزش شما تأکید می کند و برای بررسی پیشنهاد شما وقت بیشتری بخرد!

 

 

 

 

لجبازی نکنید9. لجبازی نکنید

 

 

به آنچه می خواهید اطمینان داشته باشید ، اما درک کنید که مذاکره یک جدال نیست. به حرف های طرف مقابل خود گوش دهید و هنگام ارائه شماره به آنها توجه داشته باشید.  شاید کسب حقوق و مزایای بیشتر برای مردم یک موضوع حساس باشد ، اما شما هرگز نباید اجازه دهید یک شرکت کنترل کامل بر ارزش شما را داشته باشد. هنگام بحث در مورد مذاکره درباره حقوق و دستمزد خود ، هم آگاه باشید و هم درک کنید. اگر مذاکره به نفع شما نبود ، همیشه فاکتور لبخند بر روی لب خود را از دست ندهید! زیرا پول همه چیز نیست.

 

 

 

 

10. خیلی عذرخواهی نکنید

 

 

عذرخواهی بیش از حد یک نتیجه اساسی است و شما را از چیزی مصون نمی دارد. وقتی اشتباهات كوچكی مرتكب شدید یا عقیده ای را از خود ابراز كردید ، متأسف نشوید. این بدان معنا نیست که شما باید مسئولیت پذیری شخصی را نادیده بگیرید. این درست است که برخی موقعیت ها واقعاً عذرخواهی می طلبد اما در این روند نیز زیاده روی نکنید.

 

 

 

" منبع : glassdoor  "

۱۴۰۰/۳/۱۰

مهارت های لازم برای کار در صنعت مهمان داری

10 مهارت برتر مورد نیاز برای صنعت مهمان داری

۱۴۰۰/۳/۱۸

شغل های مناسب برای دانشجویان در حال تحصیل

بهترین مشاغل مناسب برای دانشجویان

۱۴۰۰/۳/۲۶

روش های شاد کردن محیط کار

16 روش برای شاد کردن محل کار

نظرات(0)

برای نظر دادن لطفا ابتدا ورود یا ثبت نام کنید.