spinner
اعتبار تومان

  • ثبت نام
  • ورود

بازگشت
ارسال مجدد
×
spinner
مهارت های لازم برای کار در صنعت مهمان داری

مهارت های لازم برای کار در صنعت مهمان داری

۱۴۰۰/۳/۱۰

 

 

 

مهارت های لازم برای کار در صنعت مهمان داری

 

 

 

 

10 مهارت برتر مورد نیاز برای صنعت مهمان داری10 مهارت برتر مورد نیاز برای صنعت مهمان داری

 

 

به دلیل دسترسی گسترده به مشاغل و تأثیر اقتصادی مثبت بر جوامع محلی ، مهمان داری یک صنعت مهم محسوب می شود. چه کار در هتل ها ، پذیرایی ، نوشیدنی ، سفرهای دریایی ، رویدادها یا زندگی شبانه را انتخاب کنید ، صدها نقش در این حوزه می توانید بیابید. شغلی با آینده کاری درخشان!

 

اگرچه برای موفقیت ، یک مهارت اصلی وجود دارد که باید آنها را در نظر داشته باشید. از این گذشته ، خدمات مهمان داری به معنای ارائه خدمات برجسته و لبخند زدن بر لب به مشتریان محسوب می شود ، شغلی که لزوماً برای همه نمی تواند مناسب باشد.

 

بنابراین ، برای کمک به شما در تعیین اینکه آیا کار در این صنعت مناسب شما است ، لیستی از ویژگی های کلیدی مورد نیاز را برایتان جمع آوری کرده ایم.

 

 

 

در این مطلب 10 مهارت برتر مورد نیاز صنعت مهمان نوازی آورده شده است. پس با عابرکار همراه باشید.

 

 

 

1. مهارتهای خدمات مشتری

 

 

بیش از هر چیزی ، چیزی که می تواند شما را در صنعت مهمان داری موفق کند ، توانایی شما در برآوردن انتظارات مشتری است. این که آیا شما صرفاً نوشیدنی سرو می کنید یا کل یک هتل را اداره می کنید ، این وظیفه شماست که اطمینان حاصل کنید مشتریان شما اوقات خوبی را سپری می کنند و هیچ جای نگرانی ندارند.

 

اساساً ، خدمات به مشتری مثبت و فعال بودن است. حتی وقتی با مشتری اصطلاحا بدقلقی روبرو هستید ، لبخند زدن ، مودب بودن و حرفه ای ماندن مهم است. به یاد داشته باشید: هرچه تجربه مثبت تری ارائه کنید ، احتمال دریافت بازخورد خوب - و همچنین نکته خوب نیز بیشتر خواهد بود.

 

 

 

 

 

آگاهی فرهنگی2. آگاهی فرهنگی

 

 

در مهمان داری ، درصد زیادی از مشتریانی که با آنها روبرو هستید (و در واقع افرادی که در کنار آنها کار می کنید) از خارج از کشور خواهند بود. این به معنای کار با افرادی از زمینه های مختلف فرهنگی است. در نتیجه ، توانایی شما در آگاهی فرهنگی و انطباق با نگرش ها و هنجارهای متفاوت از رفتار شما برای ایجاد یک شغل موفق بسیار مهم است.

 

مشتریان شما همیشه از ارزش ها ، سیستم های اعتقادی و برداشت های یکسانی برخوردار نیستند ، بنابراین مهم است که هنگام تلاش برای کمک به احساس راحتی بیشتر به آنها توجه کنید. مانند همه مشتریان ، هدف این است که آنها را چنان خوشحال کنند که بخواهند برگردند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام اقدامات لازم را ، هرچه باشند انجام داده اید.

 

 

 

3. مهارت های ارتباطی

 

 

مهارت های ارتباطی قوی در هر حوزه ی کاری بسیار ارزشمند است ، به خصوص در مهمان نوازی و جهانگردی بسیار مورد توجه است. زیرا شما هر روز با افرادی از زمینه ها ، سن ها ، ملیت ها و خلقیات متنوع روبرو خواهید شد ، بنابراین مهم است که بتوانید به روشی روشن ، قابل فهم و همچنین نماینده کارفرمای خود ارتباط برقرار کنید. همانطور که قبلاً گفته شد ، شما می خواهید مشتریانتان دوباره به محل کار شما برگردند ، بنابراین توانایی ایجاد و پرورش روابط می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

 

همچنین مهم است که بتوانید با همکاران خود به وضوح ارتباط برقرار کنید ، به ویژه در محیط های شلوغ و پر فشار مانند آشپزخانه ، که کار تیمی موثر در آنها بسیار مهم است.

 

 

 

 

مهارت های چند وظیفه ای4. مهارت های چند وظیفه ای

 

 

یکی از دلایلی که صنعت مهمان داری را شغل دشواری ساخته است ، این است که شما تقریباً همیشه پرمشغله هستید. در بیشتر موارد ، چیزی به عنوان یک روز آرام در محل کار شما وجود ندارد و بنابراین ، توانایی چند وظیفه ای و مدیریت همزمان چندین کار به خوبی به شما کمک می کند تا در حوزه شغلی خود فرد موفقی شوید.

 

این به معنای یادگیری چگونگی اولویت بندی و مدیریت زمان خود به طور موثر است ، در حالی که در هنگام آشفتگی اوضاع باید بتوانید فشارها را تحمل کرده و آرامش خود را حفظ کنید. حتی اگر هنگام تحصیل فقط یک شغل پاره وقت برای شما باشد ، این مهارت های کلیدی نرم هستند که در هر محل کار بسیار مورد توجه هستند.

 

 

مهارت های لازم برای کار در صنعت مهمان داری

 

 

 

 

5. اخلاق کاری

 

 

اگر می خواهید در حرفه مهمان داری کار کنید ، بدون توجه به سِمَت خود ، مجبور خواهید شد سخت کار کنید. این احتمال وجود دارد که شما بیشتر اوقات روی پاهای خود باشید ، و برای پاداش ناچیز در شیفت های طولانی کار کنید. همه اینها در حالی است که شما باید یک چهره ی شاد و دوستانه را در مقابل مشتریان خود نیز حفظ کنید.

 

 

 

 

 

 

6. مهارت های زبانی

 

 

اگرچه لزوماً لازم نیست ، اما مهارت های زبانی در این حوزه کاری یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. زیرا به شما این امکان را می دهد با طیف وسیعی از مشتریان ارتباط برقرار کنید. اگر بخواهید در بخش گردشگری کار کنید ، جایی که دانش شما از زبانها بصورت حضوری و روزمره مفید است.

 

مهارت های زبانی همچنین می تواند در طولانی مدت به سود حرفه شما باشد. به عنوان مثال اگر به زبان فرانسوی صحبت می کنید ، ممکن است در سطح بالاتری از قبیل رابط مشتری یا نقش مدیریت روابط ، فرصت های عملیاتی و یا مدیریتی در دسترس شما باشد.

 

 

 

حرفه ای بودن7. حرفه ای بودن

 

 

بیشتر کارفرمایان در صنعت مهمان داری به کارکنان خود اعتماد می کنند تا شهرت برند خود را حفظ نمایند. بنابراین ، مهم است که ، همیشه و در همه حال از خود رفتار حرفه ای نشان دهید.

 

معمولاً این بدان معناست که شما مرتب و آراسته به نظر می رسید ، برای شیفت کاری خود به موقع حاضر هستید و گرفتار هیچ حواس پرتی نمی شوید ، مانند سیگار کشیدن در ورودی اصلی یا شستن دست ها قبل از دست زدن به غذا. همچنین به معنای کامل خونسردی خود را حفظ کنید و در هنگام برخورد با مشتری عصبانی یا پرخاشگر نیستید ، و ، هیچ عکس العمل منفی نشان نمی دهید.به ویژه در پایان یک شیفت طولانی و خسته کننده.

 

 

 

8. مهارت های کار گروهی

 

 

در صنعت مهمان داری ، صرف نظر از سِمَت ، شما همیشه عضوی کوچک از یک مجموعه بزرگ محسوب می شوید. خواه در یک واحد هتل خاص باشد یا در یک آشپزخانه شلوغ یا به عنوان بخشی از کارکنان ، شما باید بتوانید همیشه به ویژه در دوره های شلوغ با دیگران و همکاران خود به خوبی کار کنید.

 

با توجه به نرخ گردش مالی بالا در این صنعت ، این می تواند چالش برانگیز باشد. به هر حال ، شما باید مدام با چهره های جدید سازگار شوید و روابط را از ابتدا دوباره ایجاد کنید. اما اگر یکپارچه در اتحادیه کار نمی کنید ، کل عملیات می تواند به سمت سقوط برود ، که این برای مشتریان ، کارفرمایان و در نهایت برای شما بد است.

 

 

 

 

مهارت حل مسئله9. مهارت حل مسئله

 

 

باز هم ، این مهارتی است که در هر صنعتی بسیار ارزشمند است. در مهمان داری ، توانایی فکر کردن روی پاهایتان و حل سریع مشکلات می تواند باعث صرفه جویی در بسیاری از مشکلات احتمالی شود.

 

به عنوان مثال ، اگر یک مهمان از اتاق خود شکایت دارد ، می توانید در لابی هنگامی که او منتظر مهمان دیگری هست ، نوشیدنی های رایگان به او پیشنهاد دهید. این مشتری را راضی نگه می دارد ، و احساس خوبی از هتل به جا می گذارد و شما را از یک درگیری احتمالی نجات می دهد. متناوباً ، اگر مشتری شرایط غذایی بسیار خاصی دارد ، می توانید از طرف او با آشپز مشورت کنید تا یک راه حل جایگزین متناسب با آن ارائه دهید.

 

بخاطر بسپارید: ساده ترین راه برای راضی نگه داشتن مشتری ارائه راه حل برای مشکلات آنهاست (البته در حد معقول) ، بنابراین اگر فعال و مشتاق حل مشکلات باشید ، پذیرایی می تواند مناسب باشد.

 

 

 

10. توجه به جزئیات

 

 

اگرچه توجه شما به مهارت های جزئیات باعث مهار یا شغل مهمان داری شما نخواهد شد ، اما مواردی می توانند مفید واقع شوند. این که آیا لکه دار شدن صورتحساب یا خطاهای اداری هنگام پذیرش است و یا متوجه می شوید که یک ماده خاص در آشپزخانه از بهترین حالت گذشته است ، این موارد کوچک هستند که می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

 

همچنین می تواند به شما در ایجاد روابط با مشتریان و ارائه تجربه مثبت تر در کل کمک کند. به عنوان مثال ، پیشنهاد نوشیدنی یا غذایی خاص ، به یاد آوردن اینکه چگونه مشتری خاصی ترجیح می دهد نوشیدنی خود را درست کند یا حتی توجه به اینکه شخصی برای حمل چمدان خود در تلاش است و پیشنهاد کمک می کند ، جزئیات جزئی است که می تواند تأثیر زیادی بر مشتری ها داشته باشد. اگرچه این کار برای همه مناسب نیست . صنعت مهمان داری می تواند مکانی جذاب و پردرآمد برای کار باشد ، به خصوص اگر از ملاقات و تعامل با افراد جدید لذت ببرید.

 

 

 

 

سخن پایانیسخن پایانی

 

و در پایان باد یادآور شویم که اگر مهارت های این لیست را دارید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید موفق باشید. چه برای یک کار تابستانی پاره وقت و چه برای یک شغل کامل ، اساس همه چیزهایی که شما نیاز دارید یکسان است.

 

 

 

 

 

" منبع : Career Addict  "

۱۳۹۹/۱۲/۲۳

صنایع موفق سال 2020

موفق ترین صنایع در سال 2020

۱۴۰۰/۳/۲۴

نحوه ساختن پروفایل در لینکدین

10 قدم برای ایجاد پروفایل حرفه ای در لینکدین

نظرات(0)

برای نظر دادن لطفا ابتدا ورود یا ثبت نام کنید.