spinner
اعتبار تومان

  • ثبت نام
  • ورود

بازگشت
ارسال مجدد
×
spinner
چه شغل هایی خلاقیت افراد را از بین می برند؟

چه شغل هایی خلاقیت افراد را از بین می برند؟

۱۴۰۰/۳/۷

 

 

 

چه شغل هایی خلاقیت افراد را از بین می برند؟

 

 

 

 

مواردی که خلاقیت افراد در کار را از بین می بردمواردی که خلاقیت افراد در کار را از بین می برد

 

 

خلاقیت نیروی محرک بسیاری از محصولات ، خدمات و شرکتهای جدید در سراسر جهان است که راه حلهایی را برای مشکلات قدیمی ایجاد می کند و روشهای جدیدی برای زندگی روزمره ما ارائه می دهد. با وجود این ، ماهیت ضروری نوآوری ، بسیاری از مشاغل دقیقاً باعث ایجاد خلاقیت در محل کار نمی شوند ، حتی گاهی اوقات فعالانه علیه آن کار می کنند. خواه آنها این را بفهمند یا نه ، راههای زیادی وجود دارد که تجارت باعث خلاقیت روزانه می شود ، که نه تنها برای آن ذهن خلاق بلکه برای کل سازمان نیز بد نیست. بنابراین چه کاری می توان انجام داد؟ اولین قدم این است که بدانید چه اشتباهات بزرگی در زمینه خرد کردن و نوآوری انجام شده است تا بتوان تغییرات ایجاد کرد. ما چند مورد از رایج ترین این موارد را در این مطلب از بلاگ عابرکار ذکر کرده ایم.

 

 

 

 

خلاقیت به چه معناست؟

 

 

خلاقیت به ما کمک می کند تا در کار خود بی نظیر باشیم. اما برخی موارد منفی و عادت های بد بر این روند تأثیر می گذارند و به مهارت های خلاقانه ما آسیب می رسانند. بنابراین ، اینها مواردی برای اصلاح است که خلاقیت شما را در کار خراب می کند.

 

خلاقیت پدیده ای است که به دلیل آن چیزی ارزشمند ، جدید و منحصر به فرد شکل می گیرد. می توان آن را به هر شکلی مانند ترکیب موسیقی ، شوخی ، نظریه علمی ، نقاشی ، اثر ادبی و ... ایجاد کرد. به همین ترتیب ، باید در کار ما نیز خلاقیت وجود داشته باشد. غالباً ، گم می شود زیرا ما مجبوریم هر روز و با یک مهلت دقیق کار کنیم. این نوع فشار خلاقیت ما را در کار خراب می کند.

در کنار این ، ما غالباً با برخی از عادت های بد خود که باعث آسیب به خلاقیت در کار ما می شود ، حواس پرت می شویم. بنابراین ، در اینجا چند نکته برای کمک به شما در افزایش خلاقیت در کار آورده شده است. می توانید آنها را درست در زیر دنبال کنید.

 

 

 

 

عادت های بدی که خلاقیت ما را در کار از بین می برد عبارتند از :

 

 

 

 

 

افزایش ریسک پذیریافزایش ریسک پذیری

 

 

خلاقیت به ریسک پذیری و کشف ایده ها و چیزهای جدید به شجاعت زیادی نیاز دارد. بنابراین ، شک و تردید در مهارت ها و توانایی های خود اغلب به خلاقیت ما آسیب می زند. در نظر گرفتن ایده های "نه چندان خوب" می تواند روند خلاقیت را خراب کند.

 

 

 

 

تمرکز بر روی توانایی های خود

 

 

ما اغلب خود را در محل کار خود رقیب دیگران می دانیم. با انجام این کار ، ما فقط مانع روند خلاقیت و مهارت های خود می شویم. ما باید روی کار خود متمرکز شویم و ایده جدیدی ایجاد کنیم و درمورد کار دیگران اذیت نشویم.

 

 

 

 

 

چه شغل هایی خلاقیت افراد را از بین می برند؟

 

 

کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی شخصی

 

 

بررسی مداوم مشخصات تلفن و شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین دلایل تخریب خلاقیت در کار است. زیرا باعث می شوند حواس ما پرت شود و به طور مداوم به تمرکز و انگیزه ما نیز آسیب می زند. بنابراین ، شما باید رئیس خود باشید تا روی کار خود تمرکز کنید. تا ذهن شما خلاق و هنرمندانه کار کند.

 

 

 

 

 

استراحت کافی داشته باشید

 

 

دقیقاً مانند دستگاهی که به استراحت نیاز دارد ، بدن و ذهن ما نیز چنین است. اگر بدون استراحت بدون وقفه کار کنیم ، بدن ما به دلیل کمبود مواد مغذی مهم ضعیف می شود. وذهن ما دیگر توانایی خلق خلاقیت را نخواهد داشت. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که کار خود را انجام داده و آرام باشید.

 

 

 

 

از بیان ایده های خود نترسیداز بیان ایده های خود نترسید

 

 

به دلیل ترس از اینکه مورد قضاوت قرار بگیریم ، اغلب در بیان ایده های جدید خود تردید داریم. و این باعث می شود که بسیاری از ایده های منحصر به فرد فاش نشوند. بنابراین ، با ایده های خود اطمینان داشته باشید و همه را در مورد آن آگاه کنید.

 

 

 

 

از ایده های خوب اطرافیان غافل نشوید

 

 

اجتناب از نظرات منفی خوب است اما باید به کسانی که با توصیه های خوب می توانند به شما کمک کنند گوش فرا دهید. این کیفیت کار شما را بالا می برد.

 

 

 

 

روی یک موضوع تمرکز داشته باشیدروی یک موضوع تمرکز داشته باشید

 

 

گفته می شود که تنها دو درصد از جمعیت در واقع می توانند چند وظیفه را انجام دهند. بنابراین ، سعی کنید هر بار فقط بر روی یک چیز تمرکز کنید تا بهترین موارد را به نمایش بگذارید.

 

ایده های شما ممکن است شکست بخورند ، اما این به این معنی نیست که شما یک فرد بی عرضه هستید.

 

 

 

 

سخن پایانی

 

 

همه ما متفاوت فکر می کنیم و از روشهای مختلفی برای ایده پردازی استفاده می کنیم ، پس چرا همه کارمندان باید یکسان کار کنند؟ برخی ممکن است صبح بهترین ایده های خود را داشته باشند. دیگران ممکن است دوست داشته باشند مدتها پس از رفتن همه در دفتر بمانند. اگر کارمندان کار را به موقع انجام می دهند ، مزاحمتی برای همکاران ایجاد نمی کنند و کار خوبی تولید می کنند ، هیچ دلیلی برای تعیین راه رسیدن به این هدف نهایی وجود ندارد.

 

 

"  منبع : pinkvilla  و  vividresources  "

۱۴۰۰/۲/۶

یافتن شغل بدون تجربه شغلی مرتبط

چگونگی به دست آوردن تجربه شغلی مرتبط

۱۴۰۰/۲/۱۹

چگونه شغل خود را حفظ کنیم؟

نکاتی برای حفظ شغلی که دارید

۱۴۰۰/۳/۱۱

کارهایی که بعد از ساعات کاری باید انجام داد

کارهایی که بعد از ساعات کاری باید انجام دهید تا زندگی شادی داشته باشید

نظرات(0)

برای نظر دادن لطفا ابتدا ورود یا ثبت نام کنید.